Dnes je: 05. 12. 2021  
| HomePage | Objednávka |   
   
Hlavné menu

Areál+
Atrakcie+
Centrálna chata
Ceny a služby
Firemné a spoločenské akcie
Fotogaléria
Kontakty
Navigácia
Piknik, grill & barbeque
Píšete (aj) o nás...
Šport+
Ubytovanie
Žiarske akcie
Žiarske zvesti

CENNÍK PRE SEZÓNU 2018/19
Branecké kurzy KOŽAS a školské výlety 2019. Pre inšpiráciu sa pozrite na Kurz ochrany zdravia a života pre Gymnázium Hlinská, Žilina. Viac tu.

Cenník školských výletov a škôl v prírode nájdete tu.

Štandardné ceny ubytovania, stravy i ostatných služieb nájdete tu.

Hromadné pobyty a akcie - cena dohodou.

Všetko o Silvestrovskom pobyte 2019 u nás nájdete tu.

Kontakt
CHATA ŽIAR
013 15 Rajecká Lesná
Slovenská republika

GPS: N49 01.658 E18 40.570

Tel:
+421 (0)41 5 42 44 42
Mobil:
+421 (0)903 310 387
Mail:
ziar@chataziar.sk

ELECHTROCHATOWICA jar 2010 - Guru Session VI.
Vydané dňa 08. 04. 2007 (počet prečítaných: 4037)

V piatok 16. a sobotu 17. apríla 2010 opäť našu chatu rozvibruje BPM príval z prenosiek gramofónov českej i slovenskej Djs elity. Horský elechtrofestival vo svojom druhom pokračovaní zahrnie Vaše akustické libido prívalom techno, minimal, d´n´b, house, new wave, funky, vocal house, progressive a hŕbou iného hluku. Tu nájdete line-up i organizačné pokyny.
Spomienka bardzo sentimentalna na Reaction Control, Le Hausee a dalsie legendarne "GURU tuc-tuc party" :) a pokracovanie uspesnej Elechtrochatowice I.!!!

Line - up (priebezne doplnovany):

BENCO
Jeden z najskúsenejších a najkvalitnejších DJ-ov vôbec, hudobne vyzretý - s obrovským hudobným archívom, neviem presne aké je to číslo, snáď vám to niekedy povie sám. Prvý „dotyk“ s elektronickou hudbou mal vo veku 14 rokov. Ako jeden z mála našich djs okúsil trpké začiatky takmer od nuly, prešiel si tŕnistou cestou a temer celým vývojom tanečnej scény na Slovensku. V mnohých mestách (Trnava, Nitra...) položil základný kameň tanečnej scény. Svojráznemu razeniu si cesty mu asi najviac pomohlo začlenenie sa do prvého z profi booking agentúr na Slovensku – Subtech (dnes už Standa), ktorému ostal verný od roku 1998 až dodnes. Ďalšou priečkou na dlhom rebríku bola rezidentúra v celosvetovo rešpektovanom U-Clube v Bratislave. Okrem klubov a festivalov na celom území Slovenska (Boomerang, Doubledecker, Paradog, Pohoda, Bee Free, Globe Clubbing) a Čiech (Orion Hall, Citadela, Apokalypsa, Mácháč, Hradhouse) sa mu podarilo prezentovať sa aj v Rakúsku, Maďarsku, Anglicku či v ďalekom Rusku. Bol rezidentom mnohých klubov – Archa (TT), Open House (BA), U-Club (BA), Reset (PE), Spojka (BA) či dokonca Sector (Brno_CZ).
Svoju impozantnú techniku mixu (často z troch decks) ale hlavne hudbu šíril aj ako misionár v štyroch slovenských rádiách a stále ju ponúka pod značkou Clublab, s ktorou to so svojim kolegom Galagerom v roku 2000 dotiahli u našich českých susedov na samotný vrchol s cenou Czech Dance Music Awards za najlepšiu rozhlasovú reláciu. Taktiež sa mu v tom istom roku dostalo ocenenia za druhé miesto v ankete dj roku čitateľov web portálu Bajkonur.sk. Pomocnou hnacou silou je aj dlhoročné spolupracovanie v kultovom bratislavskom „platňošope“ Mekka, ponovom Records. Jeho vlastnú produkciu pod nickom Ahmed Cari môžte nájsť zatiaľ iba na CD formáte na kompiláciách Boomerang vol.1 (1998) a Bee Free-Five Elements 2CD (2003), ktorú celú zostavil (house&techno) a zmixoval jej house časť. V roku 2006 a 2007 urobil zopár bootleg remixov, zatiaľ ako unreleased. Vyskúšal si aj hranie vo dvojke so svojim dlhoročným kamarátom Svetluxom, s ktorým spoločne založili projekt Benelux DJs (2001) a pobrázdili vody Čiech, Moravy a Slovenska. Aj naďalej drží krok so súčasným celosvetovým smerom elektronickej hudby ako takej a ustavične bojuje so svojim egom, či techno, alebo hauz. Aby sa jeho väčšia náklonnosť k techno štýlu vyvážila, založil s ďalším zo svojich Popreddných priateľov projekt Benepop DJs, do ktorého v súčasnosti postupne sústreďuje všetky sily.
Momentálne je rezidentom v bratislavskom Subclube so svojou akciou BenePop Grooves, na ktorej už hosťovali mená ako Jackmate, Todd Boddine, Sleeparchive či dokonca aj Regis.

Dj SCHIMEK
Prvé DJ-ské pokusy uskutočnil v hĺbke rokov osemdesiatych, očarený nástupom progresívnych elektronických smerov v hudbe (New Wave). Dnes patrí medzí najznámejších a najvyhľadávanejších djov v Európe.

DJ JURIS/ CZ
K hraní v klubech jsem se dostal v letě, 2005. Žánrový styl, se kterým jsem začínal a stále jsem mu věrný je techno, a to především jeho tribal a groovy odnože. V počátcích jsem byl ovlivněn především hudebními styly DJ Jerryho a DJ Cave (FIN). K veřejné produkci však bylo potřeba především zkušeností a ty jsem nasbíral v tehdejším Brumovském EX clubu, zde jsem pravidelně hrával a měl jsem i svou rezidentní klubovku HighTechnologi. Shodou okolností, ale především díky mým dobrým přátelům Pepému, Sigimu a Millozzone, jsem se dostal do prostředí slovenské taneční scény, kde jsem našel spoustu velmi dobrých přátel, ale také jsem se dostal do podvědomí slovenských DJs a promotérů. Mezi zásadní párty v DJ kariéře pak řadím legendární Žilinskou párty Reaction Control, kde jsem si mohl třikrát zahrát a jednou dokonce v hlavním čase. Toto pro mě byla párty s velkým P, atmosféra žilinského atomového krytu plného nadšených clubberů je pro mně nezapomenutelná. Po úspěšných vystoupeních na Reaction Control následovaly další známé slovenské párty, jako Double Decker, Space Parada nebo Contact, kde jsem si mohl zahrát po boku světových DJs, mezi něž bezesporu patří Regis, Westbam, Julian Liberator a další.

FACET
Neprehliadnuteľná postava slovenskej tanečnej scény. K prvým doskám sa dostáva už vo svojich 14-ich rokoch. Od toho času prechádza vývojom, ktorý dnes vrcholí niekde pri deep techne, značne podkutý prvkami electra a progressive.

DRAHOSH
Sa už v mladom veku začal venovať tanečnej hudbe, kedy ho zaujal hlavne house, acid house, a minimalistické techno. Okrem deep house si rád zahrá funky, vocal house, progressive, ale aj techno. Za tých pár rokov čo je na scéne si stihol zahrať takmer zo všetkými slovenskými djs i na niekoľkých prestížnych parties (s Paul van Dykom, Filterheadz). Okrem djingu je aj aktívny producent. Vyšlo mu už niekoľko vydarených releasov.

GRINING
Nekompromisnosť, priamočiarosť, novátorstvo. Zmes rýchleho mixovania, hard techna a svojský dynamický sound, boli zakaždým tým správnym motorom pre každú party. Bolo jedno či to bolo na Slovensku, v Čechách, Maďarsku, Poľsku, všade dostal ľudí na svoju stranu a sprostredkoval im unikátny zážitok na ktorý sa nezabúda. Pokiaľ publikum očakávalo skorej niečo hopsavejšie, Michal povedal "okej" a prezentoval sa chytľavým funky technom s bratislavským zvukom, čo je mimochodom jeho aktuálna dj poloha, ktorú preferuje, obzvlášť v spojení s final scratchom.

DERMA
Žilinský dj, ktorý sa hraniu a klubovej techno scéne venuje už od roku 1994. Podobne ako všetci dji v tej dobe bol ovplyvnený acid housom, ktorý naštartoval vznik elektronickej hudobnej scény nielen na slovensku ale prakticky na celom svete. Spolu s Griningom organizoval prvé house party v Žiline a okolí, ktoré si rýchlo našli svojich pravidelných návštevníkov. Po úvodných malých klubových akciách zorganizoval aj niekolko väcších, na ktorých nechýbali vtedajší priekopníci techna (Toky, Dalo) a prví dji, ktorí hrali z vinylov štýly, vtedy ešte casto zaradzované pod jednotné oznacenie "house". Sám bol touto hudbou ovplyvnený a zacal si kupovat prvé platne a techniku, takže popri organizácii párty sa z neho stal jeden z osvedcených techno djov, ktorý sa za gramofónmi pohybuje už 6 rokov. Párty pod jeho vedením sa robili najmä v legendárnom BM-klube a Krytej Strelnici. Na väcšine z nich sa postaral aj o support svojím djským hostom a vdaka pozitívnej odozve hosťoval ako dj v kluboch Select (Brno), Bašta (Bardejov) ci Guru (Žilina). V súcasnosti sa venuje prevažne hraniu, aj ked v sebe nezaprie skúseného harcovníka, ktorý sa na techno akciách pohybuje s istotou ako starý potkan v spleti kanálov pod mestom.

NISIRU
Minimaltechno a elektro dj a producent, ktorý vydal tracky na netlabeloch ako Wazzotic records a Symbiosis net label. Je členom zoskupenia Afera.sk a taktiež členom medzinárodného bookingu Awalanche Rhythms , kde sú rôzny dji a producenti z Európy.V Martine spolu s Funkatronom organizujú Minimal až Electro akcie menom Beat Boutique.

TLAMA
Tlama je polovicou známeho DjT Project, dlhoročný techno & house dj a propagátor tanečnej hudby na Liptove. V Marci roku 2007 je Dj Tlama priamym účastníkom WMC 07 v Miami, kde sa 300 ks albumu, klipu a aj maxisingla stretáva s pozitívnym ohlasom. O 3mesiace neskoršie ako 4. track v poradí vychádza Stand Up aj na tanečnej výberovke Go Deejay.

Djane K-tie
Katka aka K-tie je mladá 21 ročná djane pochádzajúca z Martina. Už od skorého veku začala navštevovať parties po celom Slovensku. Atmosféra parties ľudia, ktorí sa venovali hudbe v jej okolí, ju „prinútili“ skúsiť, o čom to vlastne celé je. Samotná myšlienka stať sa djkou ju napadla na jeseň roku 2008. Ako prvý štýl hudby, ktorý jej učaroval bol trance. Počas prvých mesiacov trénovania mala „správnych kritikov“, ktorí ju naviedli na správnu cestu. Postupne prechádzala rôznymi štýlmi, až nakoniec našla čaro v energickom house, progressive house až tech house ale nevyhýba sa ani štýlom ako progressive, electro house a techno. Veľký zlom nastal koncom jari 2009, kedy dostala svoju prvú ponuku zahrať si v Čechách na akcii s názvom Revolution, kde odohrala svoj prvý live mix. Po tejto akcii nasledovali ďalšie ponuky ...

TOMAS BUTTON
Je najmladším členom žilinskej techno scény, v roku 2003 sa začal aktívne venovať djingu a jeho prvou skúsenosťou bol žilinský GURU club, kde sa prvýkrát postavil za gramofóny. Bol ovplyvnený starším bratom djom Octoberom, ktorý sa ho snažil od ranného veku inšpirovať ku clubovej muzike, štýlu house ,tech-house a techno . Za obdobie svojho fungovania sa predstavil na niekoľkých známych akciách ako napríklad: Techno Energy (Ružomberok), Reaction Control (Žilina), Kameňolom Open air (Šútovo), Night Drive (Čadca), atď.

DASH
Niekedy v roku 1996 pravidelné návštevy žilinského BM klubu, kde hrával každý štvrtok Grining staré acid housy a jeho maximálne vžitie sa do hrania. Prvé neoficiálne party sa odohrali práve na nich... potom prišlo rezidentné hrávanie v Guru Clube a chodenie prakticky po celej republike. Od začiatku hrania v roku 1998 sa postupne prešiel od techna a elektra až k pomalším housovým doskám, ktoré sú však plné energie. Pri bohatom archíve vinylov nie je problémom ani techno set, ale radšej sa pohybujem štýlovo niekde medzi housom a technom (čiže techhouse). Spolu s Michalom Mishekom dali dohromady djské zoskupenie Stereodisco, pod hlavičkou ktorého sa obaja prezentujú až doteraz. Jeho sety ste mali možnosť zachytiť vo vysielaní českých a slovenských rádiových relácií zameraných na elektronickú hudbu na Fun rádiu, Rock-FM alebo Radio-1 Praha. Je jedným z djov, ktorí sa pravidelne ako hudobní selektéri objavujú v relácii Extáza na domácom rádiu Frontinus a DFR. Vďaka veľkému vinylovému archívu má hudobný záber širší a špeciálne sa občas objavuje aj na undergroundových klubovkách, ktoré sú zamerané na minimal a pomalšie techno.

SMOTE
Hraniu sa venuje aktívne od roku 2001, kedy prekonal svoj počiatočný ostych. Drum&Bass ho oslovil už v školských rokoch a aktívne počúva asi 10 rokov. Začal hrávať na akciách v Žilinských kluboch GURU a 69, kde prezentoval svoj Dj-ing a ako rezident Guru Clubland v spolupráci s agentúrou Shortcut robi mesačne akcie s názvom Forward. Jeho sety odzneli aj na radiach Rock FM, Frontinus, brnenské internetové rádio DRF... Vďaka veľkému rešpektu voči produkcii labelov ako Good Looking Records, Hospital, Emotif, Commercial Suicide či Santorin si zabezpečil vlastný technický background nevyhnutný na to, aby sa im jedného dňa svojimi aktivitami mohol priblížiť. Ďalším krokom bolo založenie vlastného bookingu Reverse na jeseň roku 2003, v ktorom pôsobí spolu s DJ Fortem. Krokom tretím by malo byť vydávanie vlastných vinylov, čo sa úspešne podarilo!

ARAB
Mystická postava žilinského klubového podsvetia pamätajúca si ranné začiatky pánov ako je Grining, Toky, Dalo, Tibor s celou slovenskou djskou elitou. Neskutočný Guru člen, kde iní končia on ešte ani nezačal.

MAROSH
Dj od roku 1999, organizátor akcií Elechtro Chatowica, Technozhluk, Summer Beat, Podieľal sa na organizovaní Reaction Control.
V súčasnosti pracuje na vlastnej produkcií. Jeho tracky môžete počuť v jeho setoch ako aj na beatporte či junorecords.

PREDBEZNY PROGRAM:

Interier: 2x stage na hlavnej chate
Upozornujeme vopred: vo vsetkych objektoch je ZAKAZ FAJCIT!
Pred hlavnou chatou umiestnime velky fajciarsky stan so sedenim a s calchettom, aby ste sa pri dechtovani organizmu nenudili.

Exterier: 1x stage v nasvietenej paintball arene.
Paintball STAGE: IDE BPM DOKOLA, tzn. kto prave nehra v chate, tak hra... :)
Velky stan s napojmi opojnymi.
Nocny i denny paintball, futbal, volejbal, lukostrelba, jazda na koni, atd...
Zaujemci o paintball sa musia prihlasit vopred.

UBYTOVANIE, REZERVACIA VSTUPU NA PARTY
Obmedzena kapacita akcie 250 osob.

Obmedzena kapacita ubytovania 80 osob.
Byvanie v chatach, 1 chata /10 - 12 osob, 3x 2postelova a 1x 4postelova izba. Pokial chcete byvat partia sami v chate, musite obsadit vsetky lozka v chate.
Standardne predavame izby, tzn. mate spolocne wc a sprchu s obyvatelmi dalsich troch izieb v chate, cize platite za lozko. Nemusite objednavat celu chatu.
Info: 0903310387
System rezervacie: uvedte pocet osob, den, tel. cislo na kontaktnu osobu a zaslite mailom na adresu: marek@chataziar.sk. Pokial su este volne kapacity, dostanete potvrdzujuci mail s dalsimi instrukciami.
Ucastnici prihlaseni cez FB ako "Potvrdeni hostia" maju automaticky rezervovany vstup na party - "Mozno sa zucastni" povazujeme len za informativny udaj.
Pokial nepouzivate FaceBook, rezervujte si mailom alebo sms vstup: marek@chataziar.sk, 0903310387.
Rezervacia musi obsahovat: pocet osob na party, pocet osob ktore chcu prespat a v ktory den.

*********************

DOPRAVA NA PARTY A Z PARTY
PartyTaxi za rozumnu cenu.
PartyBus v pripade naplnenia kapacity.
Linkove autobusy do Rajeckej Lesnej, vlak do Rajca, auta, bicykle, kolobezky, polosialeni aj pesibus.

***************************

INFORMACNE LINKY:

Viac o paintball: bude nutne nahlasit sa mailom vopred. Idealne 5-clenne druzstva, jednotlivcov dame dokopy na akcii. Do stvrtka sa musi nazbierat aspon 25 osob/5 druzstiev, aby sme tuto zabavku realizovali.

Vsetko potrebne, co sa tyka paintball-u sa dozviete tu:
http://www.facebook.com/album.php?aid=142501&id=56729337894#!/group.php?gid=61836967076&ref=ts

Nocny paintball - viac tu: http://www.chataziar.sk/view.php?cisloclanku=2008112901

Lukostreľba: http://www.facebook.com/profile.php?id=1637954089&ref=profile#/group.php?gid=58290371297&ref=ts

Par fotos z poslednej Elechtrochatowice.

Stranky poslednej Elechtrochatowice.


*******************************

CENY
Vstup na party - 6,- EUR/osoba
Vstup na party je univerzalny (plati na oba dni, i na ktorykolvek z dni)
Ubytovanie na jednu noc: 13,-/osoba
Ubytovani hostia maju vstup na party zdarma.

Predpokladana cena za jednosmernu cestu autobusom: 1,40 EUR
Rajec - Chata Ziar

PartyTaxi:
Rajecka Lesna autobus. zastavka/Chata Ziar - 0,50/osoba

***********************************

Organizacia lavinozna, pripomienky vitame.
Zmena programu vyhradena.
Dufame v naplnenie cez FB a SMS.
Tzn. pridete Vy a dovediete Vasich priatelov.
Pozyvajte teda prosim v prvom rade ludi, ktorych by ste chceli na akcii stretnut, cize prosime zdielajte, rozposielajte, atd... :)

Tesime sa na Vas!


Iné články na podobnú tému
ELECHTROCHATOWICA III. - horský elechtronický festival (24.07.2010)
ELECHTROCHATOWICA - horský elechtronický festival (14.11.2009)
HT v lesnom raji. (06.09.2008)
GURU SESSION I. - 24.01.2009 - fotodokument (30.01.2006)
GURU SESSION ZIMA 2009 (14.01.2006)
Koncerty, párty, kluby (24.03.2003)

(Celý článok! | Autor: admin | Informačný e-mailVytlačiť článok)

Novinky

27.04.2019: Leto vypredané!
Júl a august je vypredaný. K dispozícii je len záchytné ubytovanie v našich camp stanoch s WC a sprchou pre turistov, ktorí k nám zlezú z hrebeňa. Tu však neubytovávame na viac ako jednu noc!

27.01.2019: Klzisko
Začíname zalievať klzisko...

27.01.2019: Zľavokupóny Zľavadňa 2019 v predaji.
Využite možnosť zakúpiť výhodne balík "Lyžovačka 2019": ubytovanie + skipas + dieťa do 10 rokov zdarma.
Kupón nájdete tu.

Dôležité linky
Počasie
Endorfun - zážitková agentúra
PaintballPočet prístupov: